«Яичному воскресенью» — 5 лет

На этой неделе запорожские журналисты вспоминали события пятилетней давности, изменившие ход истории. Оставлю эти замечательные статьи, фото и видео у себя в хронике ФБ и блоге, чтобы знали и помнили наши дети и внуки…

«Слава яйцям: Як Запоріжжя відбивалося від невгамовної «русской вєсни»
«Квітневої неділі 2014 року запоріжці дали бій «русскому міру», закидавши його місцевих прибічників яйцями та борошном. Після цього в регіоні більше не було масових мітингів сепаратистів. Сьогодні, за п’ять років по яєчній неділі, важко припустити, що Запорізьку область або її частини могли перетворити на якусь «ЗНР». Утім, свідчень і доказів того, що подібні плани існували, більш ніж достатньо…»

«Георгиевская лента стала маркером для определения своих и чужих»: фотохроника к 5-летию «Яичного воскресенья»
«… Мы решили воссоздать хронологию событий 13 апреля 2014 с помощью снимков и воспоминаний запорожского фотокорреспондента Катя Клочко, которая в тот день была на Аллее Славы с самого начала противостояния проукраинских активистов с сепаратистами…»

«Спогади про «яєчну неділю» у Запоріжжі: як жінки «русскую весну» зупиняли»

«13 квітня – річниця події, яка увійшла в історію України як «яєчна неділя» у Запоріжжі. Це була успішна безкровна акція спротиву спецоперації «русская весна». І розпочали її – жінки. П’ять років тому активісти запорізького Майдану і самооборона міста, закидали яйцями та борошном учасників проросійського мітингу. Стрімери транслювали це у прямому ефірі й підтримати цю акцію прийшло багато городян. Радіо Свобода (разом з Evgeniya Nazarova – авт.) зібрало спогади учасниць тих подій…» 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.