Про корупцию в Енергодарі: Халін, Пекшин, Сорока

Stop_kontrolКОМІТЕТ ІЗ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ

ЗА ДІЯМИ ВЛАДИ

ПРИ ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Вих. № 22-и від 29.05.14

Прокурору Запорізькой області Шацкому О.Л.

Звертаємось до Вас із проханням звернути увагу на безчинства, які відбуваються у місті Енергодарі Запорізької області, де обертаються великі бюджетні кошти та дотації. Корупційні схеми та зловживання владою  проходять за участі державних службовців:  прокурора міста Енергодар Запорізької області  Халіна Олега Валерійовича та секретаря Енергодарської міської ради  Пекшина Сергія Володимировича.  Немалу роль у розкраданні бюджетних коштів відіграє Сорока Іван Васильович — директор комунального підприємства «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради.

    Сорока І.В., під час керування КП «ВП Тепловодоканал», злочинним шляхом завдав збитків державі на 16 млн.грн. Однак, вказане діяння залишилось непокараним дотепер.  У 2009 році Сорока І., при відсутності заборгованості вказаного вище КП,  перевів на нього борги за електроенергію казенного підприємства «Запорізький титано-магнієвий  комбінат»  перед  ВАТ «Запоріжжяобленерго» у розмірі 16 млн.грн. і виплатив борг за рахунок субвенцій. Право вимоги КП переуступило комерційній фірмі, яка знаходилась у стані ліквідації,  а у КП залишились неліквідні векселя неіснуючої компанії і 16 млн. збитків. Живі гроші надійшли посередницькій комерційній фірмі. Сорока І. за таку оборудку  отримав відкат у розмірі 10%  від суми та поділився із спільниками. За вкрадені гроші куплений новий мерседес жінці і собі новий фольцваген туарег. Проживання у шикарному загородньому будинку та відпочинки за кордоном теж потребують неабияких витрат. У 2011 році із закільцювання міської тепломережі Сорокою І. було «відмито» немало коштів. Також Сорока І. немало коштів  у карман отримує на продажі за готівку начебто списаної техніки комунального підприємства.

Халін О.В. за сприяння Пекшина С.В.  отримує неабияку частину прибутку у власний карман шляхом проведення корупційних схем через комунальні підприємства міста, зокрема, КП «Підприємство комунальної власності» та КП « ВК Тепловодоканал» і управління комунальної власності.

Прокурором  великобюджетного міста Енергодар Запорізької області став   Олег Халін, який працювавши  прокурором у 2009 році у Долгінцевському районі міста Кривий ріг  створив із прокуратури фактично центр вимагання за допомоги помічника прокурора Зайцева Є.Г. та слідчого Солдатова І.М., начальника кримінальної міліції Сторчеусом Г.М. Тривалий час вони вимагали гроші від будівельних підприємств за те, що у дозвільних документах на отримання будівельних ліцензій прокуратура «закривала очі» на невідповідність даних.  Під час таких перевірок, завдяки тісній співпраці із органами суду, О.Халін  вилучав документи, комп’ютери, печатки та вчиняв інші дії, які паралізували діяльність підприємств. Розмір відкупного становив від 2-х до 25-ти тисяч доларів США.  Тим, хто відмовлявся від сплати відкупного, фальсифікували кримінальні справи.

У червні 2009 року, під керівництвом О.Халіна,  працівники прокуратури вчиняли безчинства на посту Криворізької таможні в с.Радушноє із різанням дверей болгаркою, виїмкою документів, які не відносяться до справи, залякуванням та застосуванням фізичної сили.

У 2009 році Генаральною прокуратурою була проведена перевірка Долгінцевської районної прокуратури, яку Олег Халін  перележав на лікарняному. Його відмазали та закрили справу.

Халін О. не зупинився та  його дії продовжувались у відношенні підприємств зв’язку щодо неправильності оформлення ліцензій на послуги зв’язку. Схема та ж: отримуються особові справи підприємств, знаходяться питання до чого придратись, лякають кримінальними справами, якщо не діє – порушують їх, роблять обшуки у  офісах і будинках керівників підприємств. О. Халін знаходив зацепки (за нормами законодавства, які вже, до речі, були на той час скасованими) до підприємств, які працювали  по 10-12 років та отримували 3-4 ліцензію і до них у НКРЕ не було жодних претензій.

За даними знайомих Халіна О., він  у 2009 році купив собі ексклюзивні кабріолет БМВ 330 і БМВ Х 6. Сума покупки 230 евро.

З січня 2010 року  Олег Харін  призначений прокурором міста Павлограда. Крім відпрацьованих схем із будівельниками він також вирішував питання  кримінальних суб’єктів кавказької національності.  Гучна справа була із  скаліченням азейбарджанцем п’яти українців, яку прокуратура перекваліфікувала із замаху на вбивство на спричинення тяжких тілесних, хоча один із потерпілих став інвалідом 2-ї групи, перенісши 5 операцій.

На службі у Павлограді О.Халін купив собі вже  дорогого мерседеса.

Працівниками служби безпеки України О.В. Халіна взяли на хабареві із речовим доказом у 20 000 євро.

Ось такий вагомий послужний список у керівника, який  з грудня 2012 року здійснює обвинувальну, представницьку, контрольно-наглядову та інші функції держави у місті Енергодар Запорізької області.

Сергій Пекшин з 2012 року  по травень 2013 року був заступником міського голови Енергодару Запорізької області, а фактично, за вказівки Евгенія Анісімова, він став «смотрящим» за фінансами міста. З 2013 року Пекшин С. — секретар  Енергодарської міської ради. По факту — він керує всіма процесами у місті за мовчазної згоди міського голови І.М. Наумичева, який  не без фінансової підтримки «смотрящого» підписує необхідні документи. Виключно через кабінет Пекшина С. вирішуються земельні та інші дозвільні питання господарюючих суб’єктів.

Бізнесменів міста Енергодар Пекшин С. тривалий час шантажує вимаганнями та погрозами позбавлення бізнесу та приватної власності. Як може бути інакше, коли на таку відповідальну посаду «випадково» потрапляє людина, м’яко кажучи, яка добре знає свою справу із отримання хабарів та понівечення бізнесу. У березні 2011 року його як керівника комунального підприємства «Ритуал» міста Запоріжжя, було затримано за підозрою у отриманні хабара. Однак, все зійшло з рук.

Дякуючи зусиллям вказаних державних службовців підприємці міста Енергодар живуть у постійному страхові за свій бізнес та неможливості розвиватись. Єдина панацея від цього — це сплата грошей у кармани керівників міста. Нещодавно нам стало відомо, що Олег Халін зараз проходить погодження на посаду прокурора міста Запоріжжя.

Просимо Вашої допомоги у очищенні державних органів від  корумпованих  кримінальних елементів, які помилково названі державними службовцями та керівниками. Просимо також, щоб за кожен вчинений злочин вказані особи понесли  відповідне справедливе покарання.

       З повагою,

 Ірина Лєх

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.