Зупинимо коррупційну схему на 16 млн.грн!

52d2028s-960КОМІТЕТ ІЗ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ

ЗА ДІЯМИ ВЛАДИ

ПРИ ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

69107 м. Запоріжжя, пр. Леніна, 164.           e-mail: porada@mail.ru

Вих. № 38-і від 25.05.15

 

Прокурору Запорізької області Шацкому О.Л.

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

         Звертаємось до Вас с проханням перевірити наступну інформацию та вжити заходів прокурорського реагування.

18.03.2015 р. КП «Управління капітального будівництва» м. Запоріжжя було розпочато процедуру відкритих торгів на закупівлю робот по реконструкції КУ «Центральна лікарня Орджонікідзевського району» по бул.Шевченка 25 м.Запоріжжя . Оголошення про початок процедури закупівлі  №087913 було розміщено у Віснику дерзакупівель (ВДЗ) №214 від 18.03.2015 р. (Додаток № 1) .

Згідно оголошення, очікувана вартість робіт становила 15 790 800 грн. Але, після розкриття пропозицій учасників торгів, яке відбулося 21.04.2015 р., переможцем було визнано ТОВ « Центр будівельних технологій» з ціною 28 055 385.42 грн. Оголошення №134933 про акцепт було розміщено у ВДЗ №256 від 21.05.2015 р. (Додаток №2).

З метою з’ясування причин значного перебільшення вартості переможця над очикуваною вартістю, був зроблений детальний аналіз документації конкурсних торгів (надалі ДКТ  — Додаток № 3), Замовника торгів, та пропозицій  Учасників.

У результаті аналізу було з’ясовано, що до складу «Технічного завдання»  ДКТ  було включено 1199 різноманітних позицій. Шість з цих позицій ( з 1067 по 1072) виділені в окремий розділ «Устаткування, що монтується»  і являють  собою обладнання для проведення безпосередньо гемодіалізу крові у кількості 20 комплектів. Ринкова вартість тільки цього обладнання становить близько 16 млн. грн. , що більше половини загальної  ціни переможця.

Включенням цих позицій до « Технічного завдання» ДКТ , Замовник брутально порушив діючий Закон України « Про здійснення державних закупівель» № 1197-VII від 10.04.2014р. (далі Закон). Так,  у статті 1 Закону термін «Робота» визначений наступним чином: «Роботи — проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, які включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт».

Як бачимо, ні про яке включення до складу робот товарів, які не мають ніякого відношення до виконання безпосередньо будівельніх робот, не йдеться. Тим паче, коли вартість такого товару перевищує вартість безпосередньо будівельних робот.

Крім того, включивши до складу «Технічного завдання» ДКТ вищевказані позиції, замість того щоб провести окремі торги, Замовник дискримінував виробників, представників виробників та постачальників гемодіалізного обладнання, так як вони не будучи спеціалізованими будівельними фірмами, не змогли прийняти участі у цих торгах. Представник одного з таких виробників вже звернувся до Замовника торгів з вимогою відмінити торги, залишивши за собою право звернення до Антимонопольного комітету України (Додаток №4). У разі такого звернення є всі підстави вважати, що їх скаргу буде задовільнено.

Але головну стурбованність викликає навіть не це. У своєму зверненні до Замовника, представник виробника ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна» наголошує, що має довголітню практику постачання зазначенного обладнання до державних лікувальних закладів на безоплатній основі. Також зазначено, що ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна» готові передати на безоплатній основі обладнання для КУ «Центральна лікарня Орджонікідзевського району» по бул.Шевченка 25 м.Запоріжжя  загальною вартістю близько 16 млн. грн.

Подібну практику мають й інщі виробники . Не знати цього Замовник не міг, так як ще 08.02.2015р.  ТОВ «Лізофарм Медікал» подав пропозицію щодо безоплатного постачання вищевказаного обладнання. Повторна Заява про це надійшла міському голові Сіну О.Ч. 27.04.2015р. (Додаток №5), але не зважаючи на це, Замовником торгів 21.05.2015р. був зроблений акцепт пропозиції, у вартість якої була включена вартість обладнання, пропонуєме різними виробниками на безоплатній основі.

         Таким чином, чітко відстежується корупційна складова відкритих торгів на закупівлю робот по реконструкції КУ «Центральна лікарня Орджонікідзевського району» по бул.Шевченка 25 м.Запоріжжя, проведених КП «Управління капітального будівництва» м. Запоріжжя.

Договір  на закупівлю робот по реконструкції КУ «Центральна лікарня Орджонікідзевського району» по бул.Шевченка 25 м.Запоріжжя  може бути підписаний з 01.06.2015р. У разі підписання такого договору міському бюджету може бути нанесений збиток у розмірі близько 16 млн.грн.

        ПРОСИМО негайно зупинити цю коррупційну «схему» та притягнути до відповідальності долучених до неї осіб.

ДКТ додаток 3

Додаток 4

Ірина Лєх

Від Комітету громадського контролю

(у рамках проекту «Альтернативна мерія Запоріжжя)

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.